TÖÖTUBA Rahvaste tantsud

MAID JA RAHVAID

Kirju-kirev rännak rahvaste tantsude ja kostüümide maailma

Kes ei teaks legendi, et ükskord, see oli ammu-ammu, tahtsid inimesed ehitada taevatrepi, et seda pidi taevasse jumala juurde jõuda. Ühiselt asusid Paabeli linna elanikud kõrget torni ehitama. Jumal aga vihastas nende ülbe kavatsuse peale ja segas ära ehitajate keeled, nii et need ühel päeval järsku enam omavahel kõnelda ei saanud. Nii jäigi torni ehitamine pooleli ja kõik inimesed läksid mööda ilma laiali. 

Aga ühe keele jättis jumal neile siiski alles, keele, millest kõik saavad aru – see on tants. Sellest ajast on eri rahvusi ühendanud tants ja muusika. 

RÄÄGIME-NÄITAME-TANTSIME

Millised on need tantsud ja muusika? Sellest räägimegi selle kireva töötoa jooksul. Kõigepealt näete iga tantsu kostüümi. Aga mitte lihtsalt pildilt, videolt või riidepuul rippumas…tantsukostüümis tantsija astub ise teie ette ja räägib selle tantsu ajaloost, kostüümist ja tantsu iseloomulikest joontest! Proovida saab tantsu aksessuaare näiteks kastanjetid, lehvik, tamburiinid, rätikud. Igast tantsust jõuab vaatajani ka killluke päris tantsu. Soovi korral ja kokkuleppel võime seminari käigus pakkuda ka midagi huvitavat söögipoolist nende maade rahvusköökidest.

TANTSI KOOS MEIEGA

Muidugi on võimalik osalejatel ka õppida mängima mõnda rütmijuppi (plaksud, 

nipsud, kastanjetid, keha perkussioon) või mõni jupp nähtud tantsudest. Võite ise valida, kas lõpuks tantsime kõik koos Kreeka tantsu sirtakit, seltskonntantsu Kikapuu või hoopis vene mustlastantsu suurte seelikutega.

Kutsu meid külla, sisustame kuni 2 tundi sinu üritusest (pikkus vastavalt soovile). 

KÕIGILE

Seminar-töötuba on mõeldud nii suurtele kui väikestele. Kohandame selle sihtgrupile ja arvestame teie soovidega. 

Sobib hästi muusikalaagritesse, tantsulaagritesse, suvepäevadele, teemapäevadele kuultuurimajades või ka õues  (eeldusel, et ei saja vihma 🙂

Töötoa saab tellida eesti-, vene- või ingliskeelsena.

Töötoa viivad läbi

PILLE ja MARINA


TANTSUDE TUTVUSTUS

Tutvustamisele - esitamisele tulevad järgmised tantsud:

                      
Rumeenia mustlastants

Kolja ja MarjušaVene tants


Galina  


     Ukraina tants

SofiaMehhiko tants
Sarah


     Juudi tants

Senjoriita Isabella

Hispaania flamenko
Alexandra ja Penelope


Kreeka sirtaki

Vene mustlastants


Ruslan ja Rademila

Pille ja Marina