TÖÖTUBA Mustlastants kõigile

 

Töötuba
Mustlastants kõigile!

RUS / ENG


Töötuba "Mustlastants kõigile!" on toimunud juba Eestimaa mitmes eri paigas. Nendest töötubades on osalenud väga erinevad ja väga erilised inimesed. Töötoa viib läbi Pille Priks, kes on Tartus tegutseva tantsugrupp Romaška juhendaja.

"Mulle tohutult meeldib tantsida ja läbi õpetamise saan ma jagada oma kirge teistelegi. Pole paremat tunnet, kui näha oma tantsuõpilasi tantsimas ja tantsu nautimas", ütleb Pille, kes on nüüdseks läbi viinud juba õige mitu  sellist "tantsivad-kõik-töötuba". 

Töötoa eesmärk on pakkuda eripärase tantsu tantsimise võimalust igaühele, ka neile, kes pole tantsuga tegelenud või siis teevad seda harva. Vanus ega välimus pole olulised. "Tähtis on see, mis on südames", ütleb Pille.

Selles töötoas õpitav tants võimaldab kõigil minna teise kultuuri sisse, loobuda korraks oma eestlase tagasihoidlikkusest ja leida endas üles veidi rohkem temperamenti kui meile omane.

"Tantsimiseks on vaja veidi rohkem, kui tantsusamme. Selleks, et tantsuga üheks saada, räägin ma eelnevalt põgusalt aka romade kultuurist, ajaloost ja tantsust.  Annan kõigile selga seelikud ja muud vajalikud aksessuaarid. Ja siis algabki värvikas teekond! 
Töötoa lõpuks on kõigist saanud hoopis värvilisemad inimesed!", lubab Pille.

Pille hetked juba toimunud töötubadest


Töötuba Finess tantsukoolis august 2022


Töötuba toimus Finess tantsukooli suvelaagri raames. Minu tunnis olid kaheksa toredat noort, kes võluväel õppisid selgeks elu esimese mustlastantsu ja panid seelikud lendama. Noored on kiired õppijad ja tantsivad kirglikult!
Töötuba Mooste kultuurimajas juuli 2021
See töötuba oli eriline, sest sain käia oma kodukohas ja õpetada tantsu kultuurimajas, kus tegin kunagi ka oma esimesed tantsusammud. Osalesid tantsuhuvilised Moostest ja lähiümbrusest. Tantsisime tamburiinidega tantsu ja kõik õnnestus suurepäraselt! Väga lahe seltskond!


Töötuba Mehikoorma Rahvamajas oktoober 2022


Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees
Foto: Mati Määrits/Lõuna-Eesti Postimees
Mehikoormas toimus töötuba Rahvamajade päeva raames. Mul oli au läbi viia ühte paljudest huvitavatest õpitubadest, mis sellel päeval Mehikoorma rahvamajas toimusid. Fantastilised osalejad ja mõnus hubane väike rahvamaja. Mul on alati hea meel ka, kui lapsed tulevad minu töötuppa. Kirev ja lai seelik on iga tüdruku unistus !:)

Meie töötuba kajastas ka Postimees.


Töötuba Pajusi Rahvamajas oktoober 2022

Töötuba Pajusi Rahvamajas toimus Rahvamaja päevade raames. Pajusi Rahvamaja on üks väga soe ja hubane pesa, kus toimetavad ja käivad koos väga lahedad inimesed. Nii nad tulidki kõik mustlastantsu töötuppa ja õppisid ära "Cumaile" tantsu. Selle töötoa teeb eriliseks asjaolu, et kohe õpitoa järgselt tuli värvida huuled punaseks ja suunduda Põltsamaa Kultuurikeskusesse, kus äsjaõpitud tantsuga esineti. Grupp sai kiiresti nimetatud Romaška Pajusi harurühmaks ja tantsupõranda kütsime soojaks. Taaskord tundsin uhkust oma õpilaste üle! 

Töötuba Salome tantsugrupile Tartus august 2022


Selles töötoas osalejate vanus oli 60+, kuid nad õppisid ära hoogsa rätikutega mustlastantsu. Töötuba toimus suisa suvelaagri nime all, sest tantsu õppisime neljal järjestikusel päeval. Nüüd on tants juba mitmeid kordi lavalegi toodud. On ainult rõõm, kui minu tantsud elavad edasi minu õpilastes! 
Sündmustest saab lugeda Postimees 60+ artiklist.II töötuba Salome grupiga veebruar 2023 --tamburiinidega tants
Töötuba II Mooste kultuurimajas 2022


Moostes on juba nii eriline grupp, et nende juures toimus töötuba ka teist korda. Selgeks sai õpitud rätikutega tants. Nüüd on aga säde võtnud tuld ja juba 2023. aasta jaanuaris alustab seal päris tantsugrupp, et veelgi rohkem tantsida. On ainult hea meel selle kõige üle!Ootan teid kõiki! 


Töötuba võib tellida igale poole: asutustesse, suvepäevadele, rahvamajadesse, sünnipäevale, laagrisse. Kohandan õpitoa vastavalt osalejatele (lapsed, täiskasvanud, seeniorid)
Kõigile osalejatele töötoa ajaks seelikud. Hea seltskond ja lõbus tuju pealekauba!

Täpsemalt loe SIIT ja lepime midagi kokku!
või kirjuta Pillele: pille100@gmail.com